חוק המתווכים-בלעדיות

laptop, office, hand-3196481.jpg

מהו המושג "בלעדיות" אצל מתווכי דירות?

חוק המתווכים קובע בסעיף 9א את כל הנושא של בלעדיות שיש בין מתווך לבין הלקוח ומצריך שם כמה תנאים להתקיימות הבלעדיות. וצריך להבין את חשיבות הבלעדיות. ההגדרה המילולית של "בלעדיות" היא שעם המתווך שאיתו אנו חותמים על בלעדיות, הוא היחיד שיכול לבצע עסקאות תיווך בדירה שלנו.

כיוון שאם אין בלעדיות אזי יכול להיות על דירה אחת כמה מתווכים שינסו למכור את הדירה וממילא זה יוצר תחרות בין מתווכים ואז מגיע מצב שכל מתווך ירצה להוריד את מחיר הדירה כדי לגרום לאנשים לקנות ממנו ולא ממתווך אחר, וזה גורם להוזלות ולהורדת שווי הדירה. ולכן כשמתווך מחזיק נכס בבלעדיות, יש לו חובה אחת בלבד והיא לתת את הפתרון הטוב והמהיר ביותר ללקוח שלו.

ולכן במצב כזה שיש בלעדיות על הנכס שהיא ע"פ החוק ל6 חודשים. מגיע מצב שהמתווך מפרסם את הדירה לכל המתווכים שמתעסקים בזה וכל המתווכים יכולים לפרסם את הנכס בשיתוף פעולה עם המתווך עם הבלעדיות. והיתרון בזה שיש לכל מתווך צד ג' ביטחון בדירה הזאת כיוון שהוא יודע שלמתווך עם הבלעדיות יש אחוזים שהוא מקבל מדירה זאת ולכן מסתמך על העמלה שלו דרך המתווך.

house, garage, driveway-1867187.jpg

יש חשיבות רבה למתווך, כיוון שכיום מתווך זה לא רק ידיעה על דירה למכירה או השכרה אלא זהו ממש מתן שירות במלואו, כמו סידור פינוי דירה והתאמה ללקוח ועזרה בשיפור מראה הדירה.

* אין באמור לעיל להוות ייעוץ משפטי.

סיכום והמלצה

יש לכם דירה להשכרה/ אתם מעוניינים לקנות או למכור דירה? תחום הנדל"ן הוא עולם מורכב הדורש שימת לב לפרטים הקטנים וניסיון וידע מקצועי. אנו כאן במשרד מנחם קורן, נוכל לתת לכם את כל הידע הנדרש לכל עסקת מכר או הסכם שכירות בו תדרשו ידע מקצועי מקדים.

יש לכם שאלה? משהו לא ברור לכם? עדיין צריכים ייעוץ?

צרו עימנו קשר ונשוב אליכם בהקדם:

דברו איתנו

ליצירת קשר

טלפונים

מייל

שעות פעילות

ראשון-חמישי: 08:00-17:00

ימי שישי וערבי חג- 08:00-12:00

מאמרים נוספים:

agriculture, cropland, aerial view-1867212.jpg

הפקעת מקרקעין-רקע והליך ביצוע

הפקעת מקרקעין-רקע: הפקעת מקרקעין הוא למעשה רכישה כפויה של זכויות של אדם פרטי במקרקעין, על ידי המדינה או רשויות מקומיות, לצרכי ציבור, בדרך כלל משלמים תשלום פיצוי כספי לבעל הקרקע. אלא שברוב המקרים, ההפקעה נעשית על ידי הרשויות באופן אוטומטי, ללא צורך שהוא נחוץ באמת. במקרים אחרים נמצא כי הרשויות כלל לא עושות שימוש בקרקע שהופקעה מבעלי הקרקע.

קרא עוד »
architect, plan, construction-3979490.jpg

היטל השבחה בתמ"א 38

היטל השבחה – רקע והמקור לכך: לפני שנדון לגבי היטל השבחה בתמ"א 38, נסביר מהו היטל השבחה ומתי משלמים אותו. בחוק התכנון והבנייה נקבע בסעיף 196א כך: "ועדה מקומית תגבה היטל השבחה בשיעור, בתנאים ובדרכים שנקבעו בתוספת השלישית ועל פיה". השאלה מהי "השבחה" עליו הסעיף מדבר. נפנה להגדרה שנקבעה בסעיף 1(א) בתוספת השלישית, הקובעת כך: "עליית שווים של

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *